מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה
sponsored by 

Dell AI-Ready Data Platform: חדשנות AI מתחילה כאן

27/03/2024

Dell AI-Ready Data Platform: חדשנות AI מתחילה כאן

מאמר מאת יובל רוטקאי, Advisory Account system Engineer ב-Dell Technologies

הנתונים הם המפתח ליתרון תחרותי, בעסק שלכם.

חדשנות היא הליבה של Dell Technologies, ומומחי הבינה המלאכותית שלנו מחויבים להדריך אתכם בכל צעד ושעל. אנו נרגשים לחקור את התכונות החזקות של פלטפורמת הנתונים AI-Ready המובילה שלנו, בחזית החדשנות לשימושים חדשים בבינה מלאכותית גנרטיבית (GenAI). לאחרונה, השקנו את החזון שלנו AI Anywhere on Data Everywhere, באירוע בו סיפקנו מספר הכרזות מרכזיות.

חזון ה-Data Lakehouse המודרני

החזון שלנו ל-Data Lakehouse מודרני פתוח נועד להתמודדות עם האתגרים ההולכים וגוברים שניצבים בפני ארגונים, בניהול צמיחת נתונים מעריכית. עם נתונים הנמצאים בסביבות מרובות, מקורות ומבחר הולך וגדל של פורמטים וכלים, הצורך בגמישות מעולם לא היה קריטי יותר. Lakehouses מסורתיים, לעתים קרובות מוגבלים על ידי התכנון, ואינם עומדים בצרכים המתפתחים הללו. הם נוטים לפעול נגד זרימת הנתונים הטבעית שלכם, דורשים העברת נתונים מיותרת ונועלים אתכם בפורמטים קנייניים של נתונים המפריעים לאינטראקציה.

אנחנו מאמינים בגישה שונה - כזו שמתיישרת עם כוח המשיכה של הנתונים שלכם, מפשטת את הגילוי והשאילתות באמצעות מתן אפשרות לפעולות במקום ומקדמת שימוש בפורמטים של טבלאות פתוחות כמו Iceberg ו-Delta Lake. גישה זו מבטיחה חופש מנעילה על ידי ספקים, ומטפחת סביבת נתונים פתוחה וגמישה יותר.

השותפות שלנו עם Starburst מציינת צעד משמעותי לקראת מימוש החזון הזה. באמצעות שילוב היכולות של Starburst עם פתרונות המחשוב והאחסון המובילים של Dell, אנו מניחים את התשתית ל-lakehouse בעל ביצועים גבוהים הניתן להרחבה. בסיס המשתרע מהקצה ועד לליבה ולתוך הענן, ומקדם את אסטרטגית ריבוי העננים שלנו.

מערכת פתוחה של שותפים: דגשים

בהבנה שמגוון כלי הנתונים שונים ומגוונים כמו מטרות הלקוחות שלנו, אנו מאמצים את כל נוף הנתונים. באמצעות השותפויות שלנו עם מובילי תעשיית הנתונים כמו Databricks, Snowflake, Teradata ו-Cloudera. הגישה שלנו לא מסתכמת רק בפיתוח הפתרונות; היא עוסקת ביצירת מערכת אקולוגית פתוחה שמאמצת ערכות כלים רחבות יותר ומקורות נתונים בזרימות עבודה של בינה מלאכותית. להלן נקודות עיקריות מהשותפות האחרונה:

  • הצגנו ארכיטקטורת ייחוס פורצת דרך לזרימות עבודה AI מקוריות לענן (cloud-native AI). אנחנו משתמשים ב-Databricks ובערכות כלים של Mosaic ML AI ביחד עם ה-APEX File Storage שלנו לחוויה דינמית ומקורית בענן. יוזמה העומדת בבסיס החזון שלנו ל-AI Anywhere on Data Everywhere.
  • יחד עם Teradata, השקנו פלטפורמות ומערכות אקולוגיות משופרות המתמקדות באחסון נתונים וארכיונים פעילים. הפתרונות, שהושקו בתחילת השנה שעברה, משלבים את תוכנת Teradata עם המומחיות שלנו בחומרה, וקיבלו משוב מצוין מלקוחות.

אופטימיזצית AI בסביבות מרובות עננים

בסביבה הדיגיטלית המתפתחת במהירות, אנו מבינים שרוב מכריע של חברות - כמעט 87% - מאמצות אסטרטגיות מולטי קלאוד בעקבות נתונים מפוזרים. מגמה זו מדגישה את הצורך בגמישות נתונים, בין אם באופן מקומי, בקצה או בסביבות ענן שונות. על מנת להתמודדות בצורה יעילה, אנו מספקים לכם את החופש לאחסן ולעבד את הנתונים שלכם במקום האופטימלי ביותר עבור מקרה השימוש בבינה מלאכותית, תוך הבטחת יעילות, יכולת הרחבה וגישה חלקה ללא קשר למקום בו נמצאים הנתונים שלכם.

בשנה שעברה עשינו צעד משמעותי קדימה על ידי הצגת תוכנת ההרחבה OneFS PowerScale לענן הציבורי, שהתווספה לפורטפוליו המולטי קלאוד העצמתי שלנו. אנו שמחים להכריז על הרחבה משמעותית נוספת בפורטפוליו הענן שלנו באמצעות שותפות אסטרטגית עם מיקרוסופט במטרה לספק את פתרון APEX File Storage שלנו עבור Microsoft Azure. שיתוף פעולה המאפשר ללקוחות למנף את שירותי הקבצים המוגדרים באמצעות תוכנה של Dell בתוך ענן Azure.

חשוב מכך, הפתרון משתלב בצורה חלקה עם שירותי הבינה המלאכותית של מיקרוסופט, כולל OpenAI ו-Azure AI Vision. המטרה שלנו היא לספק ללקוחות חופש בחירה על מנת שיוכלו לקדם חדשנות מהר יותר עם AI, וה-APEX File Storage עבור Microsoft Azure מספק את ההבטחה הזו ללקוח.

לספק ביצועים מוכוונים למשימה: AI-Ready

אנו שמחים לשתף כיצד לקחנו את אחסון ה-PowerScale שלנו לרמה הבאה, תוך הבטחה שזרימות העבודה AI שלכם יפעלו מהר יותר על מנת שתוכלו לספק תובנות לעסק שלכם. ביצענו שדרוגים משמעותיים הן ברכיבי החומרה והן בתוכנה של PowerScale, תוך התמקדות בצמצום שיבושים ומיטוב ביצועים עבור זרימות עבודה AI. להלן כמה נקודות עיקריות:

  • אנו אמורים להיות ספק האחסון הראשון שיקבל הסמכת NVIDIA Ethernet SuperPOD - אינדיקטור ברור למחויבות שלנו לטכנולוגיה חדשנית ולמצוינות.
  • עדכון תוכנת OneFS 9.7 האחרון שלנו הוא אבן דרך נוספת, מציע דחיפה של עד 80% בביצועי האחסון. שיפור קריטי להאצת תהליכי GenAI - מאימון מודלים ועד fine-tuning- והוא זמין למשתמשי PowerScale.
  • השקנו את צמתי האחסון החדשים שלנו מסוג all-flash, שתוכננו במיוחד ל-AI. צמתים המציעים יכולת הרחבה ללא הפרעות ועד פי 2 מהירות בקריאה וכתיבה הזרמתית, משפרים משמעותית את יעילות ה-GPU באמצעות הפחתת זמן והאצת עיבוד הנתונים. בנוסף, תכונת ה-smart client של שלנו מייעלת את ביצועי ה-GPU על ידי הפצת תעבורה חכמה, ומאפשרת יכולות הזרמת נתונים של למעלה מ-40 GB לשנייה ללקוח יחיד.

עם המבט קדימה: חידושים לשנת 2024

העתיד מזהיר וצופה התפתחויות מבטיחות בתחום הבינה המלאכותית שמתהוות באופק ב- 2024. אנו מזמינים אתכם לצפות בשידור החוזר של אירוע AI Anywhere on Data Everywhere ולקבל הצצה למה שעתיד לקרות. יציאה למסע הבינה המלאכותית שלכם עם Dell פירושה שיהיה לצידכם צוות מסור של מומחים כבר מההתחלה. מגיבוש האסטרטגיה ועד להכנת נתונים ופריסה, אנו מחויבים להפוך את השאיפות שלכם בתחום הבינה המלאכותית לתוצאות מוחשיות. נשמח לשמוע עוד על מקרי השימוש שלכם בבינה מלאכותית!

צרו קשר עם נציג Dell או אחד מהשותפים העסקיים שלנו עוד היום ועשו את הצעד הראשון לקראת מימוש חדשנות מונעות AI.