מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה
sponsored by 

לרתום את ה-AI ללא מגבלות מקום

03/12/2023

Dell Technologies ו-Starburst מכריזות על פתרון Data lakehouse מודרני, המאפשר ניהול נתונים מהקצה לליבה ועד ל-multicloud.

AI אוהב נתונים, אבל ארגונים רבים נרתעים ועדיין לא מתחילים במימוש הפוטנציאל. 

בעוד שהושגה התקדמות משמעותית בתחום הבינה המלאכותית, איתור, גישה ועיבוד נתונים על פני סביבות שונות נותר חסם מרכזי. ארגונים זקוקים לעזרה עם צמיחה מהירה בנתונים (והעותקים שלהם) על פני multicloud, מקורות נתונים, פורמטים וכלים, ומתמודדים עם חוסר יכולת להתרחבות לצד הגידול בדרישות. מה שמונע את מיצוי מלוא פוטנציאל ה-AI להנעת תוצאות עסקיות.

מאחר ורוב הנתונים נשארים on-premises, לקוחות נשארים עם שתי אפשרויות (שתיהן לא אופטימליות) - או חיבור רשת מורכבת של כלים וטכנולוגיות וניהול עצמאי או שכפול כל הנתונים לענן הציבורי.

ארגונים תקועים בין הפטיש לסדן ומגיעה להם תשובה טובה יותר. תשובה שעובדת עם כובד הנתונים שלהם ולא נגדו, כזאת שלא מאלצת אותם לבצע מסע רב-שנתי לריכוז הנתונים בענן הציבורי או להתעדכן כל העת במגוון האפשרויות הקיימות לטכנולוגיות קנייניות וקוד פתוח. התשובה המתאימה לצורכי הניתוח וה-AI הנוכחיים ולצורכי GenAI מתעוררים אנחנו קוראים "AI בכל מקום על נתונים בכל מקום-AI Anywhere on Data Everywhere."

מוקדם יותר השנה, בשיתוף פעולה עם Starburst התחלנו לעבוד בדיוק על זה. שמענו סיפורי לקוחות מכל הספקטרום על האתגרים והצרכים - והקשבנו.

בחודש שעבר הכרזנו על החזון שלנו לאגם נתונים פתוח ומודרני. החזון שלנו עבור lakehouse מבוסס על:

  • נקודת גישה יחידה מאובטחת לכל הנתונים ברחבי הארגון.
  • היכולת לפעול באופן חופשי עם מערכת אקולוגית רחבה יותר של כלים על פני On-Prem ובענן.
  • מחסנית מאוחדת לכל עומס עבודה - BI, AI, ML ו-GenAI.
  • ביצועים מהירים להפליא עם מחשוב decoupled ואחסון.
  • עלויות צפויות, כולל תשתית.
  • חוויית turnkey לפישוט הרכישה, הפריסה וניהול מחזור החיים.
  • צמצום תנועת הנתונים באמצעות גילוי ושאילתות נתונים במקום לפני הקונסולידציה.

מחזון למציאות: מקיימים הבטחות עם Starburst

על מנת לעמוד בהבטחות הללו, Dell Technologies מפתחת את השלב הראשון של הפתרון, תוך שיתוף פעולה עם Starburst.

Dell Technologies ו-Starburst מכריזות על פתרון Data lakehouse מודרני, המאפשר ניהול נתונים מהקצה לליבה ועד ל-multicloud.

Starburst בנוי על Trino, מנוע SQL מבוזר בקוד פתוח, המציע ביצועים גבוהים וידוע בהפעלת שאילתות אנליטיות מהירות כנגד אגמי נתונים, lakehouses ומקורות נתונים מבוזרים בקנה מידה אינטרנטי. הפתרון משלב אבטחה גלובלית עם בקרות גישה fine-grained, תומך בעומסי עבודה ELT  אד-הוק וארוכי טווח ומהווה שער לבניית מוצרי נתונים מעולים.

השילוב של Starburst עם פלטפורמות המחשוב המובילות PowerEdge ופלטפורמות האחסון (ECS, ObjectScale ו-PowerScale), מספק ללקוחות את היכולת להציב את הבסיס ל-Lakehouse בביצועים גבוהים, עם אפשרות להרחבה אינסופית on-premises ולרוחב סביבות multi-cloud.

פתרון מקיף זה מאפשר ללקוחות להשיג הוצאה חסכונית יותר הניתנת לחיזוי לעומת אפשרויות מבוססות ענן. זה חיוני בהתחשב בהיקף ההסלמה הנדרש בארגונים מודרניים מניתוח ועומסי עבודה AI. לדוגמה, אחסון ECS של Dell כבר חוסך עד 76% בעלות הבעלות הכוללת לעומת הצעות ענן ציבוריות. יתר על כן, צוותי IT ונתונים יכולים להשיג החזר השקעה ROI חיובי מהר יותר הודות לחוויית פריסה וניהול פשוטה, כמו גם היכולת להיכנס למערכי נתונים קיימים ברחבי הארגון בלי כל הוצאה נוספת להגירה או זמן לאיחוד.

באמצעות מינוף פורמטים של טבלאות פתוחות כמו Iceberg ו-Delta Lake, לקוחות יכולים לפעול באופן חופשי עם מערכת נתונים רחבה יותר, להימנע מנעילת ספקים ולרתום את כל החדשנות מהקהילות החזקות הללו. למדענים ומהנדסי נתונים תהיה סוף סוף גישה לנתונים שהם צריכים בעת הצורך, מה שיאפשר AI בכל מקום על נתונים המפוזרים על פני ה-IT.

יש לפנינו עוד עבודה רבה להגשמת החזון שלנו! ואנחנו נרגשים לשתף אתכם בעדכון אודות הפתרון הראשון שלנו המתוכנן למחצית הראשונה של 2024. פרטים נוספים יעודכנו בחודשים הקרובים.

למידע נוסף והתאמת פתרונות משולבי AI דברו עם המומחים שלנו.