מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה
sponsored by 

צים שירותי ספנות

02/06/2021

נבחרת החלומות שמנצחת את אתגרי השעה

הכירו את ה-CxO: סדרת ראיונות על אתגרי התקופה - אייל בן-עמרם, CIO ב'צים שירותי ספנות משולבים בע"מ'

הם הגיעו לאתגרי הקורונה עם תשתיות עדכניות, תכנית סדורה ונהלים מושרשים ועדיין, מצאו עצמם משפרים תוך כדי ריצה בהתאם למציאות הקיצונית המשתנה וכורח הנסיבות.
נבחרת ה-CxO’s המובילה בשוק קבוצה של בעלי תפקידים בכירים בעולמות הטכנולוגיה, שנענתה בכל הכח לאתגרי השעה.

פרויקט "הכירו את הCxO "בא לחשוף את גיבורי התקופה - מנהלי התשתיות שהתמודדו עם אתגרים, יישמו פתרונות והגיעו להצלחות במגזרים שונים. הפעם - מנצחים את אתגרי השעה בתחום הספנות- הכירו את צים שירותי ספנות משולבים."צים" הינה חברה גלובלית, אחת מ-10 חברות הספנות הגדולות בעולם, הפועלת בלמעלה מ-100 מדינות, בכ-170 סניפים. החברה מעסיקה כ-5,000 עובדים.

אייל בן-עמרם, המשמש כ-CIO ב'צים' בששת השנים האחרונות, הוביל קידום דרמטי בתחום מערכות המידע בכל התחומים: מערכות תפעוליות, מערכות מסחריות, מערכות חכמות של ניהול תשואה, שיפור רווחיות, שימוש בכלים חכמים של Big Data ואינטליגנציה מלאכותית, פיתוח פלטפורמות דיגיטליות והובלה עולמית במעבר לשטר מטען דיגיטלי מבוסס פלטפורמת בלוקצ'יין של חברת Wave הישראלית.

השימוש במערכות חכמות, בעיקר בתחומי הביג דאטה והאינטליגנציה המלאכותית, ובמקביל פרויקטי מודרניזציה המבוססים על שיטת פיתוח מתקדמות כמו Extreme Programming, הובילו את צים להיות חברה מובילה בתחומה, דבר שבא לידי ביטוי גם בהנפקה המוצלחת שצים ביצעה בתחלית שנת 2021 בבורסה בניו יורק.

"במהלך השנים התמחנו גם בניהול פרויקטים משובח, בשיטת TOC (ניהול פרויקטים המבוסס על תורת האילוצים) ו-Agile, כך שהתפוקה של גופי ה- IT עלתה ביותר מ- 30%, ומהירות השקת המוצרים החדשים השתפרה דרמטית." מציין אייל בן עמרם, CIO ב’צים’.

ההכנה המוקדמת ללא ספק הוכיחה עצמה וסייעה לצים לצלוח את אתגרי הקורונה באופן מיטבי. שתף אותנו בהתמודדות החברה בימי קורונה.

"הארגון עובר טרנספורמציה דיגיטלית מתמדת ואכן גם הגיע מוכן לאתגרי השנה. כחברה גלובלית, התחלנו להתמודד עם הקורונה כבר כשהיא הופיעה בסין. תוך ימים העברנו את כל הארגון לאפשרות עבודה מהבתים, בדיוק סיימנו הטמעה מוצלחת של Office 365  בכל העולם, כך שהתאפשר לנו לעבוד מרחוק בTeams מהרגע הראשון.

אתגרי השנה דרשו מספר התאמות מהירות במערכות מסוימות (כגון ניתוב שיחות לנציגי שירות לקוחות לבתים) – והרציפות העסקית המשיכה ללא הפסקה. למעשה...אף עובד צים לא הפסיד אפילו יום עבודה אחד בעקבות מגבלות הקורונה! יתרה מכך, הרחבנו את היקף העסקים שלנו, פתחנו קווים חדשים, הפעילות גדלה בעשרות אחוזים, וגולת הכותרת: הנפקה בתחילת 2021, כאשר מאות השיחות עם משקיעים ובנקאים בוצעו ב remote בהצלחה גדולה. הנהלת החברה היטיבה לאפשר ולגבות את מערך ה-IT, לקבל החלטות מהירות, לבצע לאור המציאות המשתנה, והודות לכך התאפשרה המשכיות עסקית אופטימלית." מסכם אייל.

באילו פתרונות נעזרתם בהיערכות שלכם?

"את ההערכות שלנו אני מחלק למספר אתגרים עליהם שמנו דגש: הראשון - חיבור מרחוק. הסבנו במהירות את כל העובדים לחיבור מרחוק באמצעות SMS במקום טוקנים. התמודדנו גם עם רגולציה כמו שמירת מספרי הניידים הפרטיים של העובדים, רכשנו במהירות ציוד קצה לעובדים שלא היה ברשותם מחשבים ניידים מבית Dell, הרחבנו במהירות את קווי התקשורת, שיפרנו את חווית ההתחברות מהבית בזמן עומסים באינטרנט ע"י חיבור לנקודה הקרובה דרך האינטרנט ומשם מעבר לקווי תקשורת פרטיים, ושדרגנו את חיבורי האינטרנט בבתי העובדים בסין. שני – פריסה מלאה של Office 365 לכל משתמשי הקצה ברחבי העולם. הודות לכך, הרווחנו כלים לביצוע מאות שיחות עבודה יומיות ב-Teamsהשלישי – וירטואליזציה מלאה. אחד הפרויקטים המשמעותיים שהתחלנו בהטמעתו בשנה האחרונה הוא פתרון אחסון ווירטואליזציה בתצורת Active / Active מבוסס על PowerMax של חברת Dell. הפתרון מותקן בין שני אתרי Data Center מרוחקים, פרויקט זה יספק המשכיות עסקית במקרה של כשל באחד האתרים ושיפור ביצועים לצרכים ההולכים וגדלים של החברה."


"הרביעי - שדרגנו השנה את מערך השרתים שלנו עם פתרון שרתי  Blade Dell MX7000 בסביבות השונות. השדרוג סייע לנו להתמודד בביצועים גבוהים וגמישות למרות העומסים של עבודה מרחוק."


החמישי התאמות תוך כדי תנועה - ביצענו התאמות שנדרשו בחלק מהמערכות ומהאפליקציות." מסכם אייל בן-עמרם, CIO ב’צים’.

ליוו את הפרויקט מטעם Dell Technologies שאול וגן, מנהל מכירות בכיר ואבי צברי, מנהל טכני בכיר ללקוחות אנטרפרייז.
תהליכי ההטמעה ויישום הפרויקט באתרים בארץ ובחו"ל בוצעה בכוחות משולבים של הצוות המקצועי של צים לצד הצוותים של חברת Dell Technologies.

אתגרי אבטחת המידע היו ללא ספק במוקד העניין בשנים האחרונות וביתר שאת בתקופת הקורונה. המעבר לעבודה מרחוק והצורך בגישה למידע מכל מקום, יצרו אתגרים לא פשוטים בקרב מנהלי מערכות מידע, שנאלצו לייצר הגנה מיטבית, לצד שמירה על רציפות עסקית, למשתמשים בכל מקום ומכל מכשיר.

אייל מתייחס לסוגיית האבטחה בכובד ראש ומציין:  "הטמענו פתרון גיבוי לכספת מבודד Dell Cyber Recovery בסביבה מנותקת מהרשת, להגנה על המידע להתגוננות מהתקפות כופרה ויכולת התאוששות מהירה מאירוע כופר. "

"גם כאן, המוכנות עם התקנה גלובלית של Office365 בכל הסוכנויות בעולם, והעבודה עם Citrix, אפשרה לנו להמשיך לעבוד בצורה שקופה מבחינת אבטחת המידע, גם כאשר מאות ואלפי עובדים עברו לעבודה מהבית."

השינוי ב’צים’ כבר כאן ומינוף הטכנולוגיה רק עושה להם טוב. "שנת הקורונה עשתה רק טוב לצים. מחירי ההובלה עלו, פעילות החברה גדלה בעשרות אחוזים, הרווחים של החברה הגיעו לרמות שיא בכל 76 השנים מאז שצים הוקמה, והקינוח היה בהנפקה מוצלחת מאוד בבורסה בניו יורק." משתף אייל.

מה מתוכנן בעתיד הקרוב מבחינת מערכות מידע בצים’?

"אנחנו בפעילות שיא במערכות המידע: קידום של 6-7 פרויקטי מודרניזציה גדולים, העמקת יכולות הביג דאטה והבינה המלאכותית, תמיכה בגידול המסיבי של הפעילות העסקית של צים, והמשך צמיחת הטרנספורמציה הדיגיטלית."

אייל, "מכל מלמדינו השכלנו"... תן לנו טיפ לסיום, במבט רוחבי על הטרנספורמציה שעברתם, אתם עוברים ועוד תעברו

 "באחד מימי העיון, התוודעתי למתודולוגיית ה-Xtreme programing, ואז גמלה בתוכי ההחלטה לצאת לפרויקט של Production Game Changer”. מדובר בשינוי חשיבה משמעותי והובלת תהליכים: מפרויקטים של שנים ארוכות לביצוע ומיליוני דולרים עלות, לפרויקטים מהירי הקמה והטמעה של חודשים לכל היותר, בהובלתו של מנהל הפיתוח ב- IT. הודות לחשיבה הזו, החיבור לצרכי הכאן והעכשיו והטכנולוגיות הזמינות להם, אפשר להביא ערך ולחולל מהפכה בשיטת פיתוח פרויקטים בארגון.."

לסיכום, מציין אייל בן-עמרם, CIO ב’צים’:  "אחד מהאתגרים הגדולים הוא להיות עם היד על הדופק, להבין ולבצע. היום מנהל מערכות מידע צריך להתאים את מערך ה- IT לארגון ללא הפסק, להיות קשוב לצרכים המשתנים של הביזנס, לבצע פרויקטים מהירים, בדגש על MVP מהיר, לדחוף בצורה אגרסיבית את יכולות ניהול הדאטה (BI ו AI), ולנהל פרויקטים בצורה מקצועית."

להורדת הסיפור המלא