מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה
sponsored by 

פתרונות PowerProtect DD

19/06/2023

הגנת נתונים ב-PowerStore פתרונות סדרת PowerProtect DD 

מאמר מאת נדב מדר, Storage, Platforms & Solution Sales at Dell Technologies
 

ה-Dell PowerStore הינה מערכת אחסון מהפכנית שתוכננה לעידן הנוכחי, עידן הנתונים. PowerStore הינו פתרון איחסון חכם אשר פותח עם יכולת תמיכה במגוון רחב של נתונים, וניתן להתאמה כך שיוכל לספק דרכים שונות להגנה על הנתונים, באופן מקומי או מרוחק. בעזרת ה- PowerStore Manager, תוכלו להגן על הנתונים שלכם באופן מקומי על ידי יצירת Snapshots (עותקים בנקודת זמן) עבור Volume בודד במערכת, קבוצות של Volumes, מכונות וירטואליות או מערכות קבצים. אתם יכולים גם ליישם הגנה מרחוקת באמצעות שכפול הנתונים למערכת מרוחקת בעזרת יכולת ה- Metro שקיימת ל- PowerStore וזאת לצורכי יתירות במקרה של אסון.

 

PowerStore כעת כולל גם אינטגרציה מלאה (Native) עם פתרונות מסדרת PowerProtect Data Domain 

החל מגרסה 3.5 של PowerStoreOS, הוצג פתרון חדש לגיבוי מרחוק המספק שיטה נוספת להגנת הנתונים שלך במערכות PowerStore. PowerStore מאפשר לחבר ישירות מערכות הגנת נתונים שלDell Technologies מסדרת  PowerProtect Data Domain כמערכת מרוחקת במטרה להגן על הנתונים המאוחסנים ב-PowerStore. מערכת ה-PowerStore יכולה לשכפל את הנתונים ישירות למערכות הגיבוי PowerProtect DD, כל זאת ללא צורך בתוכנת גיבוי או כל יישום אחר, היכולת מובנית במערכת!!

איור 1. גיבוי מרחוק - PowerStore למכשירי סדרת DD

 

הפתרונות המוצעים בסדרת PowerProtect DD מאפשרים לארגונים להגן, לנהל ולשחזר נתונים בקנה מידה רחב ועל פני סביבות מגוונות. וכל זאת ללא הצורך בתכנת גיבוי/סביבת media server מורכבת! הכל ישירות מממשק ה PowerStore.

ה-PowerStore תומך בגיבוי ישירות למערכות PowerProtect DD  פיזי או וירטואלי (PowerProtect DD Virtual Edition - DDVE). ה-DDVE יכול לעבוד באופן מקומי ב-Data Center הקיים או בענן (AWS). מערכת מסדרת PowerProtect DD יחידה יכולה להיות מחוברת לאותו Cluster PowerStore מספר פעמים, כאשר כל חיבור יהיה מיוצג עם ID שונה. יכולת זו מאפשרת לגבות משאבים/נתונים שונים למיקומים שונים לתוך מערכת PowerProtect DD.

תכונות עיקריות:

 • גיבוי מרוחק בשירות עצמי עם PowerProtect DD כמערכת היעד באתר המרוחק
 • גיבוי ושחזור נתונים ממערכת PowerStore עם PowerProtect DD
 • יכולת גישה מיידית ל- Snapshotמרוחק אשר נשמר על PowerProtect DD 
 • תמיכה במערכות PowerProtect DD  פיזיים או וירטואליים (DDVE). DDVE יכול להיות מקומי או בענן.
 • פלטפורמת ה-PowerStore משתמשת בפרוטוקול DD Boost להעברת הנתונים ל- PowerProtect DD. יכול זו מאפשרת העברת הנתונים סוםר יעילה וברמת אבטחה מירבית
 • הניהול הכולל של כל תהליךהגנת הנתונים מקצה לקצה מבוצע באמצעות PowerStore Manager (אין צורך בכלים נוספים)
 • תהליך העברת הנתונים מה-PowerStore ל- PowerProtect DD מוצפן כולו

יתרונות עיקריים:

 • אין השפעה כלל על השרתים מארחים מאחר והגיבויים פועלים ישירות ב-PowerStore
 • אסטרטגיית ההגנה הינה Incremental forever 
 • גיבוי משאבים שונים למיקומים שונים בעזרת מערכת יחידה מסדרת PowerProtect DD
 • יכולת להגדיר הגנה מקומית ומרוחקת בתוך מדיניות הגנה אחת עם לוח זמנים עצמאי
 • שכפול בין מערכות PowerProtect DD שונות ובנוסף, גם לענן
 • אין צורך בתכנת גיבוי או סביבת גיבוי מורכבת. היכולת מובנית ב מערכת ה PowerStore

 

שלבי הגנת המשאבים ב-PowerStore עם סדרת PowerProtect DD

האיור מטה מסביר את השלבים להגנה על מידע (Volume בודד במערכת וקבוצות של Volumes) ב-PowerStore עם מערכות מסדרת PowerProtect DD.

איור 2. שלבים להגנת המשאבים ב-PowerStore עם סדרת DD

פעולות לתפעול מרחוק

עם אינטגרצית PowerStore עבור מערכות PowerProtect DD, אתם יכולים להגן על מידע אשר מאוחסן ב- PowerStore ישירות למערכות מסדרת PowerProtect DD. עם יכולת זו תוכלו לבצע פעולות תפעול מרחוק, כגון גיבוי, שיחזור וגישה מיידית למידע. התפעול מרחוק עוקב אחר כל אחת מהפעולות הללו. גיבויים מרוחקים, שיחזורים וגישה מיידית מרחוק מאפשרים לבצע מקעב אחר התקדמות ההפעלה וניטור כל בעיה אפשרית בגיבויים.

הפעלת גיבוי Backup session

PowerStore משתמש ביכולת ליצירת גיבויים מרוחקים (צילומי מצב) במערכות מסדרת PowerProtect DD. כאשר מדיניות ההגנה כוללת גיבוי מרחוק מוקצית למשאב נתמך, נוצרת הפעלת גיבוי. אין דרך ידנית להגדיר הפעלת גיבוי ללא מדיניות הגנה. ניתן להוסיף רק כלל גיבוי אחד לכל מדיניות הגנה.

ניתן ליצור מדיניות הגנה כדי לספק הגנה מקומית ומרוחקת למידע שנשמר ב- PowerStore. כל מדיניות הגנה יכולה לכלול האם נדרשת הגנה מקומית או גם שכפול לאתר מרוחק, וכל זאת עם לוח זמנים ו-RETENTION עצמאיים.

כאשר הגיבוי מופעל, נוצר Snapshot של המידע במערכת PowerProtect. תהליך הגיבוי יכול להתחיל ידנית על ידי משתמש או אוטומטית לפי לוח הזמנים שהוגדר. ה- Snapshots  במערכת המרוחקת נוצרות עם "זמן תפוגה" על פי מה שהוגדר.

Snapshots שנוצרים באופן ידני על ידי משתמש 'יורשים' את מדיניות שמירת הנתונים שהוגדרה. רק הגיבוי הראשוני מלא, הגיבויים הבאים הם מסוג INCREMENTAL. מצבי הפעלת גיבוי כאשר הגיבוי מופעל כוללים 'idle','prepare, 'in-progress', 'paused', 'cancelling' ו'failed'. 

 

איור 3 מתאר את תהליך העבודה של הגיבוי.

איור 3. הפעלת גיבוי - – High-level workflow

 

בעת ביצוע גיבויים מסוג INCREMENTAL, רק הנתונים שעברו שינוי מהפעם האחרונה עוברים דרך הרשת, זאת על מנת ליצור Snapshot מרוחק על מערכת ה- PowerProtect DD. התכונה הייחודית של PowerStore בשילב של מערכות מסדרת PowerProtect DD, מאפשרות יישום של Incremental forever. רק המידע (לדיוק, רק בלוקים של מידע) שהשתנו, נשלחים למערכת PowerProtect DD ומצטברים לתוך Snapshot שיוצר תמונת מצב מלאה. ניתן לשחזר את תמונת המצב באופן מצטבר (Incremental) או מלא חזרה למערכת PowerStore או למערכת PowerStore אחרת. כאשר הגיבוי הושלם, משתמשים יכולים להציג את רשימת כל המידע (Volumes) שגובו בממשק המשתמש של PowerStore Manager.

אחזור Retrieve session

כאשר נוצרים Snapshots  מרוחקים במערכות ה- PowerProtect DD, ניתן לשחזר גיבויים בחזרה למערכת  PowerStore קיים או חדש. אפשרות השחזור משמשת להעתקת Snapshot מרחוק עבור המידע שרוצים לשחזר ולשמירתה כSnapshot מקומית במערכת PowerStore. ה- Snapshot המקומי יוגדר כברירת מחדל ללא מחיקה אוטומטית, כאשר המשתמש יכול לעדכן את זמן התפוגה או לקבוע תאריך שאי אפשר יהיה למחוק את המידע מוקדם יותר, וזאת בעזרת תכונת ה- SecureSnap שקיימת במערכת ה- PowerStore. תלוי בדרישה של השיחזור, תתכן העתקת נתונים חלקית או מלא.

איור 4 מציג את תהליך העבודה של השחזור.

איור 4. הפעלת אחזור - High-level workflow

ייתכן שתרצו לשחזר Snapshot מרוחק כדי לשחזר מידע או לצורך יצירת thin clone.

 

שחזור Snapshot מרוחק לאותה מערכת PowerStore:

 • אם המידע של הגיבוי ששוחזר עדיין קיים בחלקו במערכת, נוצר Snapshot מקומי ב- PowerStore מתחת ל-Volume המקורי. במידת האפשר, השליפה היא Incremental - רק השינויים שבוצעו במידע המקורי משוחזרים, מה שהופך את תהליך השחזור ליעיל.
 • אם המידע של הגיבוי ששוחזר אינו קיים כלל יותר במערכת, נוצר Volume מקומי ועבורו נוצר Snapshot מקומי, והמידע משוחזר במלואו.

אחזר תמונת מצב מרחוק לאשכול PowerStore אחר:

 • מכיוון שנפח המקור או קבוצת אמצעי האחסון מעולם לא היו קיימים באותו אשכול, נוצרים גם משאב חדש וגם תמונת מצב מקומית. המשאב החדש משוחזר עם נתוני תמונת המצב, ומחזיר את המשאב למצב המקורי.

שיחזור Snapshot מרחוק למערכת PowerStore אחרת:

 • מכיוון שהמידע לא היה קיים במערכת, נוצרים גם Volume חדש וגם Snapshot מקומית. ה- Volume החדש משוחזר עם נתוני תמונת המצב, ובסוף התהליך, כל המידע משוחזר ל- Volume.

הפעלת גישה מיידית Instant Access session

הפעלת גישה מיידית מאפשרת לשרת המארח לגשת למידע שנמצא ב-Snapshot המרוחק במערכת ה- PowerProtect DD. מה-PowerStore Manager, ניתן ליצור הפעלת גישה מיידית כדי להציג את תוכן ה- Snapshot המרוחק, זאת מבלי הצורך לשחזר אותו ל- PowerStore. גישה מיידית מאפשרת למשתמשים לגשת באופן מיידי לנתונים שנמחקו, נפגמו או השתנו. רק הפעלת גישה מיידית אחת מותרת לכל Snapshot מרוחק. כאשר הפעלת גישה מיידית פועלת, ה-PowerStore לא מבצע פעולות גיבוי ושחזור, וה- Volumes המקומיים אינם מוגנים עד לסיום אפשרות הגישה המיידית. 

איור 5 מציג את תהליך העבודה של הפעלת גישה מיידית.

 

בעת הפעלת גישה מיידית עבור Snapshot של Volume מסויים במערכת, ניתן להגדיר גישת שרת לנתונים עוד לפני ההפעלה. עבור הפעלת גישה מיידית ב Snapshot לקבוצה של Volumes, על המשתמש להוסיף את הגישה לשרת עבור קבוצת ה- Volumes לאחר יצירת ההפעלה.

הערה: גישה מיידית נתמכת עבור כל Volumes מסוג Block למעט VMware VMFS. אם נדרשת גישה לנתוני VMFS אשר נמצאים ב- Snapshot מרוחק, לקוחות עדיין יכולים לבצע פעולת שחזור על Snapshot המרוחק ולבצע Mount ל- thin clone.

נושא הגנת הנתונים נמצא בעדיפות קריטית, שכן ארגונים מסתמכים יותר ויותר על מערכות איחסון עם טכנולוגיות אחסון חדשניות כגון PowerStore. פתרון הגנת הנתונים הייחודי שהצגנו, המשלב את PowerStore עם פתרונות  מסדרת PowerProtect DD, מבטיח זמינות רציפה של נתונים ב-PowerStore במטרה לסייע לארגונים לעמוד ב-SLA שלהם.